potoczki-ikony

Nasz piękny region

Aktualności / Blog

Potoczki 7, Ząb

Relacja i wyniki z otwartych zawodów narciarskich Ząb 2019

Rodzinna atmosfera, zdrowa rywalizacja i aktywne spędzanie wolnego czasu - właśnie to cechuje Otwarte Zawody Narciarskie w Zębie organizowane na wyciągu Potoczki, które odbyły się tutaj już po raz dwudziesty pierwszy.

Są to naprawdę wyjątkowe zawody, ponieważ mogą w nich wziąć udział wszyscy chętni, bez względu na miejsce zamieszkania czy też wiek. Ideą, jaka przyświeca zawodom, jest chęć kontynuowania tradycji, ukazania młodszym pokoleniom oraz Gościom z innych regionów Polski tradycyjnego sprzętu narciarskiego, na jakim dawniej zjeżdżali nasi pradziadkowie a przede wszystkim zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do spędzania czasu razem i aktywnie bez nowoczesnych gadżetów, które kradną nam coraz więcej czasu. Zawody promują też profilaktykę przez sport czyli zapobieganie alkoholizmowi oraz problemom narkotykowym.

Dobra zabawa w Zębie

Pogoda na szczęście nam dopisała a na stoku pojawiło się wielu sympatyków narciarstwa. Zawodników i przybyłych Gości rozgrzewała strażacka grochówka i inne ciepłe przekąski a dopełnieniem świetnej atmosfery była muzyka góralska zespołu Zbójnicek.

Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi Wójt Gminy Poronin Pani Anita Żegleń, rodzice Kamila Stocha czy też Prezes Związku Podhalan w Zębie - Pan Jan Stoch Waka. Zawody perfekcyjnie poprowadziła Pani Barbara Polak, której zaangażowanie i pozytywna energia odzwierciedla ducha zawodów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom, Sponsorom i Organizatorom za czynny udział w Zawodach. Wszystkim, którzy wzięli udział w rywalizacji oraz tym, którzy zajęli miejsca na podium składamy gratulacje i zapraszamy w przyszłym roku na kolejne aktywne zawody w Zębie!

Tags: Tatry, Zima, Sport, Zawody

Download Free Premium Joomla Templates • FREE High-quality Joomla! Designs BIGtheme.net