potoczki-ikony

Nasz piękny region

Aktualności / Blog

Potoczki 7, Ząb

Relacja z zawodów imienia Heleny Marusarzówny 2017

To już nasza tradycja, jak już to bywa co roku, w pierwszą niedzielę lutego w Ośrodku Narciarskim Potoczki w Zębie organizowane są zawody narciarskie.

Nie inaczej było w tym roku, ostatnia niedziela była pełna dobrej zabawy, zdrowej konkurencji oraz przydatnej każdemu wiedzy na temat bezpieczeństwa na nartach.

zapisy na konkurs

Głównymi celami zawodów narciarskich imienia Heleny Marusarzówny są: popularyzacja sportu i narciarstwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promocja Gminy Poronin i najwyżej położonej wsi w Polsce - Ząb oraz przede wszystkim aktywny wypoczynek pośród miłej atmosfery. Dodatkowo wyciąg Potoczki brał udział w akcji "Bezpiecznie na nartach", która co tydzień odwiedza inny ośrodek narciarski, promując poprzez zabawę, konkursy i pokazy odpowiednie zachowanie na stoku oraz zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym osobom. Kolejną atrakcją tego dnia było ogromny telebim rozłożony tuż obok karczmy w ośrodku, gdzie po zakończonych zawodach transmitowana były konkurs skoków narciarskich w Oberstdorfie.

zapisy na konkurs

Miło nam poinformować, że tegoroczne zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony osób, które stawały na starcie, jak i partnerów medialnych i sponsorów zebranych na miejscu. Zawody składały się z dwóch głównych konkurencji: zjazdu telemarkiem oraz slalomie gigancie. Każda z konkurencji podzielona została na odpowiednie kategorie wiekowe, w których startowali zawodnicy.

Zawody narciarskiej

Początek zjazdów zaplanowany został na godzinę 12:00 i zaraz po wygłoszeniu kilku słów Wójt Gminy Poronin oficjalnie rozpoczął zawody. Równolegle na dwóch stokach rozgrywane były konkurencje zjazdowe. Na pierwszym startowali dorośli i młodzież, a na drugim młodsze dzieci dopingowane przez rodziców.

zawody narciarskie

zawody narciarskie

Po zakończonych zjazdach konkursowych sędziowie udali się na narady, podczas których sprawdzane były wyniki poszczególnych zjazdów oraz przygotowane zostały dyplomy i medale dla zwycięzców poszczególnych kategorii. W tym czasie zawodnicy mieli okazję nabrać sił przy ciepłej herbacie i smażonej na grillu kiełbasie, które były serwowane przez cały czas trwania zawodów i kusiły przyjemnym zapachem.

ogłoszenie wyników

Zawody zakończyły się oficjalnym ogłoszeniem wyników, podczas którego zawodnicy zajmowali odpowiednie miejsca na podium i nagradzani byli dyplomami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi.

Kibicowanie w Zębie

Tuż po zakończeniu zawodów, o godzinie 15:00 wszystkie zebrane osoby zgromadziły się pod wielkim telebimem, wspólnie kibicowali naszym skoczkom rywalizującym w Oberstdorfie.

telebim

Serdecznie dziękujemy wszystkim zebranym osobom, tym, którzy brali udział w zawodach, jak i osobom, które aktywnie kibicowały. Szczególne podziękowania dla współorganizatorów i partnerów zawodów!
Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy:
Urząd Gminy Poronin,
Związek Podhalan Oddział w Zębie,
Zespół Szkół w Zębie,
OSP Ząb.

Partnerzy:
Wyciąg Potoczki,
Szkoła Narciarska Ząb,
Portal kochamyzab.pl

Wyniki zawodów

Poniżej znajdują się wyniki w poszczególnych kategoriach wraz z numerami startowymi i nazwiskami zawodników.

Download Free Premium Joomla Templates • FREE High-quality Joomla! Designs BIGtheme.net