potoczki-ikony

Nasz piękny region

Aktualności / Blog

Potoczki - Ząb 55b

Wybieramy buty narciarskie

wybieramy buty

Wybierając się na wyciąg narciarski, nie możemy zapomnieć o zakupie lub wynajęciu odpowiednich butów narciarskich. Są one równie ważne co pozostałe elementy narciarskiego osprzętu.

 

Dobre buty narciarskie są gwarancją wygodnej jazdy. Muszą być jednak odpowiednio dopasowane. Producenci butów narciarskich oferują więc różnorodne buty, które dopasowuje się nie tylko jeśli chodzi o rozmiar stopy. Inne są modele dla mężczyzn, jeszcze inne dla kobiet - wynika to z różnić w anatomicznej budowie stopy.

 

wybieramy buty salomon1wybieramy buty salomon2wybieramy buty salomon3

 

Równie ważnym jest dostosowanie butów do stylu jazdy jaki preferujemy. Dla osób, które traktują narciarstwo raczej jako sport wypoczynkowy, model buta może być miękki i wygodny. Chcąc robić jednak pewne postępy w tej dziedzinie, musimy wyposażyć się już w nieco sztywniejsze modele. Z kolei dla osób lubiących intensywną jazdę, niezbędne będą buty sztywne z kategorii sportowych. Największe wymagania stawiane są wobec butów do jazdy poza trasą. Muszą one zapewnić bezpieczeństwo oraz wygodę w najbardziej ekstremalnych warunkach.

wybieramy buty fischer

Jeżeli chodzi o coraz popularniejsze rozwiązania, to na uwagę zasługuje termiczne dopasowanie buta do stopy. Ten system daje o wiele większą wygodę, ogranicza dyskomfort podczas jazdy.


Download Free Premium Joomla Templates • FREE High-quality Joomla! Designs BIGtheme.net