potoczki-ikony

Nasz piękny region

Aktualności / Blog

Potoczki 7, Ząb

Wybieramy narty

wybieramy-narty

Często adepci narciarstwa zastanawiają się, jak dobrać idealne dla siebie narty. Przybliżymy wam kilka zasad, którymi musicie się kierować, by wasz wybór okazał się w stu procentach trafiony, a narty sprawowały się wprost cudownie na stoku.

Zakupy zacząć musicie od kluczowej wiedzy, którą jest długość nart. To od długości nart zależy, czy będziecie sunąć po stoku z łatwością, czy poruszać się jak słoń w składzie porcelany.
Zatem jak wybrać narty pod względem długości? Nowicjusze powinni zakupić narty krótsze od własnego wzrostu o około 10 cm, zaś osoby świetnie szusujące po stoku śmiało wybrać mogą modele dłuższe o 10-20 cm! Pamiętajcie - narty krótsze i miękkie dobiera się też dzieciom.
Jest jeszcze jedna ważna zasada - im więcej mamy kilogramów, tym bardziej powinniśmy przedłużyć narty. Dlaczego właśnie tak? Im krótsze narty, tym łatwiej nimi sterować, bo osiągają mniejsze prędkości na stoku.

Dla amatorów najlepszym rodzajem nart są narty allaround, czy easy tour.

Zawodowcy w zależności od preferencji wybierać mogą dla siebie race - do szybkiego szusowania po stoku, na dzikie trasy - freeride, skitour - do wchodzenia pod górkę. Grup nart jest tu znacznie, znacznie więcej. Ich wyboru dokonujemy sugerując się rodzajem tras, które będziemy pokonywać.

allaround

Obecnie na rynku w nartach można dosłownie przebierać. Różnorodne wzornictwo, nowoczesny design plus masa renomowanych marek dają tu duże pole do popisu. Moda na stoku rządzi się swoimi prawami.

Jeśli uważacie, że dobór nart jest ponad wasze możliwości, pamiętajcie, że skorzystać możecie z porady fachowca. Dobry doradca to skarb, który możecie spotkać w dobrych punktach sprzedaży.

kids-skiKupując narty, najpierw oceń swoją technikę. Nie ma sensu kupować nart zawodowych i drogich, jeśli wasze umiejętności są krótko i uczciwie mówiąc kiepskie. Lepiej zainwestować w narty tańsze, a dobrze dobrane, na których szlifować będziecie swój talent. A być może za jakiś czas okaże się, że wy lub wasza pociecha jesteście następcą Alberto Tomby?

Download Free Premium Joomla Templates • FREE High-quality Joomla! Designs BIGtheme.net