potoczki-ikony

Nasz piękny region

Aktualności / Blog

Potoczki 7, Ząb

Nordic walking jesienią

nordic-walking

Nordic walking to coraz bardziej popularna w Polsce forma aktywnego wypoczynku. Parę lat temu, była to tylko alternatywa dla letniego treningu biegaczy narciarskich, a dzisiaj to sposób na rekreację polecany praktycznie każdemu.

Sport ten w przeciwieństwie do zwykłego marszu czy joggingu angażuje w dużym stopniu mięśnie ramion oraz klatki piersiowej. Dzięki temu spalamy więcej kalorii oraz możemy wzmocnić mięśnie górnej partii ciała. Sport jest idealny dla osób chcących odciążyć stawy, dla tych którzy szukają lekkiej formy rekreacji w trosce o kręgosłup oraz dla wszystkich mających problemy z krwiobiegiem. NW to w końcu bezpieczna forma aktywności fizycznej.

Gdy nadchodzą zimowe dni, często nie chce nam się ćwiczyć. Warto pokonać lenistwo i kontynuować chodzenie z kijkami w trosce o swoje zdrowie i smukłą sylwetkę. Należy odpowiednio się przygotować - założyć grzejące ubranie, dobre i wygodne buty oraz rękawiczki, które nie utrudniają trzymania kijków.

nordic-walking2

Równie ważnym co odpowiednie przygotowanie, jest trasa jaką będziemy pokonywać. Malownicze miejsca obfitujące w ciekawe formy przyrody, jak na przykład miejscowość Ząb to idealne warunki do uprawiania tego rodzaju rekreacji. Z tamtejszych szlaków turystycznych rozpościera się wspaniały widok na majestatyczne góry. Przy okazji możemy odwiedzić tamtejszy wyciąg narciarski, który posiada ciekawą ofertę dla wszystkich fanów białego szaleństwa.

Tags: Tatry, Podhale, Bieganie, Sport

Download Free Premium Joomla Templates • FREE High-quality Joomla! Designs BIGtheme.net