potoczki-ikony

Nasz piękny region

Aktualności / Blog

Potoczki 7, Ząb

Narty kontra snowboard - na czym uczyć się jeździć?

sn

Każdy początkujący miłośnik białego szaleństwa zadaje sobie jedno podstawowe pytanie - wybrać narty czy może snowboard? Odpowiedź jest o tyle trudna, że każdy z tych sprzętów zapewnia doskonałą zabawę na trasach zjazdowych. Na co zatem warto postawić?

sn1

Snowboard będzie odpowiedni dla wszystkich, którzy mieli styczność z deskorolką - wypracowane ruchy ciała znacząco ułatwią naukę jazdy. Popularny "parapet" jest jednak sprzętem bardzo wymagającym pod względem kondycji. Snowboard nie daje możliwości marszu po płaskich odcinkach trasy, a upadki, których nie będzie brakowało, wymagają dobrej koordynacji ruchowej, bowiem obie nogi pozostają "uwięzione".

sn3

Opanowanie nart przychodzi łatwiej, a dzięki kijkom poruszanie się po płaskim terenie nie stanowi problemu. Trzeba jednak pamiętać, że jazda na nartach znacząco obciąża kolana, zatem nie polecamy ich biegaczom i osobom uprawiającym jakikolwiek sport wymagający sprawnych stawów kolanowych.

Podhale oferuje trasy dostosowane zarówno do potrzeb narciarzy, jak i fanów snowboard'u, a najbardziej malownicze stoki znajdują się w miejscowości Ząb. Nadchodzące ferie zimowe to doskonały czas na naukę jazdy. Wyciąg Potoczki prowadzi wypożyczalnie profesjonalnego sprzętu, zatem przed podjęciem ostatecznej decyzji każdy może spróbować jazdy i na nartach i na desce. Doświadczona kadra instruktorska służy fachową pomocą w stawianiu pierwszych kroków na stokach.
Zapraszamy!

 

Download Free Premium Joomla Templates • FREE High-quality Joomla! Designs BIGtheme.net